„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa i konferencja naukowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie

2 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier”. Przygotowana przez Instytut De Republica ekspozycja jest częścią procesu odbudowywania pamięci o władzach RP na Uchodźstwie, jak również początkiem debaty na temat losów i działalności premiera Tomasza Arciszewskiego. Wystawa będzie udostępniona do końca czerwca bieżącego roku.

– Wystawa, którą możemy tu oglądać, to już szósta, przygotowana przez Instytut De Republica a trzecia, po ekspozycjach poświęconych Cyprianowi Norwidowi oraz Januszowi Fiszerowi, poświęcona przedstawicielowi polskiej kultury, nauki i polityki (pozostałe: „Historia Polski XX wieku na znaczkach solidarnościowych”, „Powstania śląskie 1919-1920-1921”, „Bydgoszcz 1939-1945”) – podkreślił prof. zw. dr hab. Andrzej Przyłębski, Dyrektor Instytutu De Republica otwierając wystawę.

wersja z napisami i audiodesprypcją:

 

Powiązane filmy: