08 03/24

Międzynarodowa konferencja naukowa: „Administracja Państwa i Kościoła w XIX Wieku na Ziemiach Polskich: Prawo, Struktury, Ludzie, Dokumenty”

8 marca 2024 roku w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Administracja Państwa i Kościoła w XIX Wieku na Ziemiach Polskich: Prawo, Struktury, Ludzie, Dokumenty”. Organizatorami konferencji są: Instytut De Republica, Instytut Historii UKSW oraz Instytut Historii UMCS.

Budynek „starego” sądu w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku przy ul. Korzennej, obok budynek „nowego” sądu, Julius Gottheil, Julius Gotthard Greth, 1834. Źródło: Gedanopedia

Konferencja zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie naukowe, które przyciągnie uwagę specjalistów, badaczy oraz miłośników historii zainteresowanych XIX-wiecznym kontekstem administracyjnym i kościelnym na ziemiach polskich. Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, doświadczeń oraz najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań nad administracją i strukturami kościelnymi XIX-wiecznej Polski. W szczególności, konferencja skoncentruje się na analizie prawa, struktur społecznych, postaci kluczowych ludzi tego okresu oraz dokumentów, które rzutują na zrozumienie tego ważnego etapu historii.

Miejsce: Warszawa, Instytut Historii UKSW 

Wstęp wolny.