4 grudnia 2023

Ruszyła 3. edycja programu stypendialnego Joseph Conrad Fellowship

1 grudnia 2023 roku zainaugurowaliśmy trzecią edycję Joseph Conrad Fellowship. Tegoroczny program jest skupiony wokół problematyki sprawiedliwości w XX wieku.

Ruszyła 3. edycja programu stypendialnego Joseph Conrad Fellowship

W miniony piątek oficjalnie rozpoczęliśmy kolejną edycję programu stypendialnego skierowanego do młodych humanistów – Joseph Conrad Fellowship, którego główną ideą jest wspólne poszukiwanie języka pomagającego opisać zjawiska kluczowe dla nowoczesności. W tym roku będziemy przyglądać się dwudziestowiecznej historii przez pryzmat zagadnienia sprawiedliwości. Tak jak w minionych edycjach, naszymi przewodnikami będą badacze reprezentujący różne dyscypliny i ośrodki naukowe.

Stypendystów powitała Joanna Gepfert – Zastępca Dyrektora Instytutu De Republica, która zwróciła uwagę na to, że wzorem patrona programu, stypendyści wyruszają w nieznaną, intelektualną przygodę. W drugiej części spotkania był czas na integrację – w trakcie sesji błyskawicznych spotkań stypendyści mieli okazję ze sobą porozmawiać i nieco się poznać.

W ramach Joseph Conrad Fellowship odbędzie się 12 seminariów. Będzie to niepowtarzalna okazja do poszukiwania intelektualnych inspiracji pomocnych stypendystom w tworzeniu ich własnych projektów badawczych. Część seminariów będzie miała charakter otwarty, dlatego już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań, który znajduje się  na stronie Instytutu w zakładce Stypendium.

W programie stypendialnym bierze udział 25 osób. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nadesłano ponad 200 zgłoszeń.