27 listopada 2023

Książka Wydawnictwa Instytutu De Republica nominowana do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego!

30 listopada bieżącego roku odbędzie się gala wręczenia nagród w III edycji Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. Wśród nominowanych, w kategorii Reportaż historyczny znalazła się publikacja Wydawnictwa Instytutu De Republica „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL” autorstwa Rafała Łatki.

Książka Wydawnictwa Instytutu De Republica nominowana do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego!

Międzynarodowa Nagroda im. Witolda Pileckiego przyznawana jest we współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu od 2021 roku. Otrzymują ją najlepsi autorzy książek dotykających doświadczenia dwóch totalitaryzmów, wydanych w językach polskim lub angielskim, w trzech kategoriach: Naukowa książka historyczna, Reportaż historyczny oraz Nagroda specjalna – przyznawana za książkę na temat trwającej od 2014 roku agresji Rosji na Ukrainę lub trwających od 2020 roku protestów na Białorusi i związanych z nimi represji.

W międzynarodowej kapitule Nagrody zasiadają uznani naukowcy i specjaliści: dr Łukasz Adamski, prof. Richard Butterwick-Pawlikowski, prof. Marek Cichocki, dr Piotr Cywiński, Jack Fairweather, prof. Magdalena Gawin, prof. Patrycja Grzebyk, prof. Marek Kornat, Krzysztof Kosior, dr Wojciech Stanisławki i prof. Claudia Weber.