25 października 2023

Wydawnictwo Instytutu De Republica na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

W dniach 26-29 października 2023 roku w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Targi Książki. Podczas nich Wydawnictwo Instytutu De Republica, specjalizujące się w literaturze historycznej, prawnej i społeczno-politycznej, na stoisku nr B60 w Hali Dunaj zaprezentuje wszystkie swoje publikacje. Wydawnictwo przygotowało dla uczestników targów spotkania z autorami oraz specjalne ceny promocyjne.

Wydawnictwo Instytutu De Republica na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Lista publikacji, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Instytutu De Republica, liczy obecnie blisko 30 tytułów. Kilkadziesiąt kolejnych jest w przygotowaniu. Krakowskie Targi Książki będą doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą wydawniczą, działalnością samego wydawnictwa oraz porozmawiania z redaktorami, którzy o wydanych książkach wiedzą wszystko.

Specjalnie dla uczestników targów Wydawnictwo Instytutu De Republica na swoim stoisku zorganizuje spotkania autorskie:

29.10.2023, godz. 12.00 – 13.00 – spotkanie z prof. Anną Tarwacką, autorką książki „Kancelaria Impossibilia na tropie”

29.10.2023, godz. 13.30 – 14.30 – spotkanie z prof. Bogdanem Szlachtą, autorem książki „Demokracja liberalna. Źródła, ustanowienie (?) i kres (?)”.

Wydawnictwo Instytutu De Republica

Wydawnictwo jest integralną częścią Instytutu De Republica. Jego celem jest promocja, popularyzacja oraz publikowanie polskich książek naukowych, zwłaszcza tych, które z uwagi na swój niekomercyjny charakter, połączony z niekwestionowanym walorem naukowym, nie mają szans na ukazanie się w wydawnictwach funkcjonujących na krajowym rynku.

Wydawnictwo stawia na rozwój współpracy z uczelniami wyższymi, najważniejszymi ośrodkami analitycznymi oraz badawczymi z całego świata. Jego działalność obejmuje popularyzację polskiej myśli naukowej w kraju, a dzięki przekładom na języki obce, także poza nim. Kooperacja z zagranicznymi instytucjami ma ułatwić czytelnikom dotarcie do publikacji obecnie niedostępnych lub trudno osiągalnych. Od 22 lipca 2021 roku Wydawnictwo Instytutu De Republica znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe (80 punktów).

Od początku swojej działalności Wydawnictwo Instytutu De Republica wydało kilkanaście książek, wśród których znajdują się pozycje z zakresu historii, kultury, filozofii oraz prawa. Są to zarówno publikacje „samodzielne”, takie jak na przykład „Mazurek Dąbrowskiego. Obrazy, słowa, nuty” pod redakcją naukową Janusza Górskiego oraz „Premierzy i ministrowie Rzeczypospolitej Polskiej 1918–1939” pod redakcją naukową Zbigniewa Girzyńskiego, Jarosława Kłaczkowa i Wojciecha Piaska, a także liczne serie naukowe – między innymi „Rękopis Odnaleziony”, gdzie w ramach serii publikowane są rękopisy – odnalezione w depozytach bibliotek lub archiwach – które nigdy wcześniej nie zostały wydane drukiem; „Odsłony historii” – seria dedykowana miłośnikom historii Polski oraz wybitnych Polaków i ich działalności — nieznanej szerokiemu odbiorcy lub dopiero odkrywanej czy „Monografie Europejskie” – seria składająca się z opracowań naukowych, poświęconych problematyce europejskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą na stronie internetowej https://sklep.iderepublica.pl/

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9, 31-586 Kraków). Targi czynne będą w godzinach:

26.10.2023 – 10:00-17:00

27.10.2023 – 10:00-19:00

28.10.2023 – 10:00-19:00

29.10.2023 – 10:00-17:00

Stoisko Instytutu De Republica (nr B60) zlokalizowane będzie w Hali Dunaj. Zapraszamy wszystkich miłośników książek, w tym zwłaszcza studentów, naukowców i wszystkich, którzy interesują się naukami społecznymi i humanistycznymi, do odwiedzenia stoiska Instytutu De Republica.