24 października 2023

Spotkania z profesor Anną Tarwacką, autorką książki „Kancelaria Impossibilia na tropie”

20 i 23 października 2023 roku w Warszawie odbyły się dwa spotkania promocyjne książki „Kancelaria Impossibilia na tropie” autorstwa prof. Anny Tarwackiej. Publikacja prezentująca dzieciom podstawy prawa rzymskiego w przystępny, ciekawy i zabawny sposób ukazała się nakładem Wydawnictwa Instytutu De Republica.

Spotkania z profesor Anną Tarwacką, autorką książki „Kancelaria Impossibilia na tropie”

Spotkania odbyły się w dwóch różnych miejscach – na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy, a każde z nich zgromadziło zarówno dzieci, jak i dorosłych. Podczas wydarzeń prof. Anna Tarwacka podzieliła się z uczestnikami swoją pasją do prawa rzymskiego i historii. Opowiedziała o inspiracjach, które skłoniły ją do napisania książki, oraz o tym, dlaczego warto poznać podstawy prawa rzymskiego już od najmłodszych lat.

„Kancelaria Impossibilia na tropie” to książka dla dzieci, która w przyjazny sposób pokazuje tajniki rzymskich reguł prawnych. Bohaterami są Julia i Marek, dzieci słynnego jurysty Gajusa, które – idąc w ślady ojca – udzielają porad swoim kolegom. Tajemnicze historie, zwroty akcji i antyczne realia sprawiają, że książka przeznaczona jest nie tylko młodego czytelnika. Także osoby poszukujące jasno wyłożonej materii prawniczej znajdą w niej wiele ciekawych zagadnień.

Jednym z punktów spotkań była również prezentacja wystawy planszowej „Starożytni Rzymianie i My” przygotowanej przez Instytut De Republica. Ekspozycja towarzyszyła premierze publikacji prof. Anny Tarwackiej oraz jest rozwinięciem tematów zawartych w książce. Wystawa została udostępniona w formule „ready-to-print” dla wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza szkół, bibliotek oraz instytucji kultury.

Książka prof. Anny Tarwackiej oraz wystawa planszowa stanowią niezastąpione narzędzia w edukacji i rozwijaniu zainteresowań prawnych wśród najmłodszych.