20 października 2023

Publikacja „Demokracja liberalna. Źródła, ustanowienie (?) i kres (?)” Bogdana Szlachty nominowana do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza

„Demokracja liberalna. Źródła, ustanowienie (?) i kres (?)” autorstwa Bogdana Szlachty, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Instytutu De Republica, została nominowana do prestiżowej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

fot. Instytut De Republica / Tomasz Słupski

Książka Bogdana Szlachty to znakomita analiza i refleksja nad demokracją liberalną, jednym z najważniejszych nurtów politycznych współczesnego świata. Autor – znany politolog i badacz demokracji – wnikliwie przygląda się korzeniom i rozwojowi tego systemu politycznego, a także analizuje wyzwania i zagrożenia, jakie go dotykają. Książka jest owocem wieloletnich badań i doświadczeń autora w dziedzinie nauk politycznych. Stanowi również istotne opracowanie, które jest znaczącym wkładem w dyskusję na temat współczesnych wyzwań demokracji i społeczeństwa.

Nominacja tej publikacji do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza potwierdza jej wyjątkową wartość i znaczenie dla współczesnej myśli politycznej i społecznej.

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane co roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, publicystyki i nauki. Jej celem jest promowanie wartościowej literatury oraz wspieranie autorów, którzy swoją twórczością wnoszą istotny wkład w rozwijanie debaty intelektualnej.

Wyniki Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza zostaną ogłoszone 10 listopada 2023 roku.