18 września 2023

Wydawnictwo Instytutu De Republica na Gdańskich Targach Książki

W ostatni weekend, w dniach 15-17 września Instytut De Republica wziął udział w Gdańskich Targach Książki. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, zakupili nasze publikacje lub po prostu przyszli porozmawiać i obejrzeć zaprezentowane książki.

Wydawnictwo Instytutu De Republica na Gdańskich Targach Książki

Według danych przekazanych przez organizatora, tegoroczne Gdańskie Targi Książki odwiedziło 46 840 osób, co jest najwyższą frekwencją z wszystkich pięciu dotychczasowych edycji. Znakomita większość gości targów odwiedziła także stoisko Instytutu De Republica, na którym zaprezentowaliśmy wszystkie wydane dotychczas publikacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się nasze monografie naukowe oraz albumy.

Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z naszą działalnością wydawniczą, ale nie mieli możliwości, by pojawić się Gdańsku, serdecznie zapraszamy na 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które rozpoczną się już 26 października bieżącego roku i potrwają trzy dni.

***

Wydawnictwo jest integralną częścią Instytutu De Republica i od 22 lipca 2021 roku znajduje się w ministerialnym wykazie wydawnictw punktowanych, publikujących recenzowane monografie naukowe (80 punktów).

Celem Wydawnictwa jest promocja, popularyzacja oraz publikacja polskich książek naukowych, zwłaszcza tych, które z uwagi na swój niekomercyjny charakter, połączony z niekwestionowanym walorem naukowym, nie mają szans na ukazanie się w innych wydawnictwach funkcjonujących na krajowym rynku.

Lista publikacji, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Instytutu De Republica, liczy obecnie 26 tytułów. Kilkadziesiąt kolejnych jest w przygotowaniu.