13 05/22

Nowe technologie i ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki

W dniach 13-14 maja 2022 roku w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu odbędzie się konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom i ich wpływie na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Spotkanie ma na celu integrację środowiska naukowego i biznesowego, a udział w niej zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Huty Stalowa Wola, Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, a także pracownicy samorządowi zatrudnieni w jednostkach samorządu terytorialnego naszego województwa. Instytut De Republica jest współorganizatorem i partnerem wydarzenia.

Nowe technologie i ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki

Funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa opiera się na wsparciu szeroko rozumianych technologii. Ich dynamiczny rozwój ma wpływ praktycznie na każdą dziedzinę naszego życia. Zapewnienie bezpieczeństwa kraju, odpowiednie wyposażenie służb czy zagwarantowanie obywatelom ochrony przed cyberatakami to główne tematy, które pragniemy poruszyć na organizowanej przez nas Konferencji. Ponadto, naszym celem jest promowanie wiedzy na temat funkcjonowania nowoczesnej administracji publicznej i jej relacji z uczestnikami obrotu gospodarczego.

Formuła konferencji: Wydarzenie odbędzie się w formie dwóch paneli. Tematem przewodnim pierwszego z nich tj. panelu bezpieczeństwo jest znaczenie nowych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa- czy nowe technologie są w stanie zastąpić liczną armię. Z kolei drugi panel  Biznes i Administracja poświęcany będzie nowym technologiom, które zmieniają gospodarkę i usprawniają administrację.

Podczas drugiego dnia konferencji podjęta zostanie dyskusja na temat nowych technologii w praktyce administracji publicznej i gospodarki.

 

Patronat honorowy na wydarzeniem objęli:

Prezydenta Miasta Zamość Andrzej Wnuk

Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie dr hab. prof. Arkadiusz Bereza

Instytut Europy Środkowej