30 października 2023

26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już za nami

W dniach 26 – 29 października bieżącego roku miały miejsce 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W największym, jesiennym święcie czytelnictwa w Polsce udział wzięło także Wydawnictwo Instytutu De Republica.

26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już za nami

Blisko 500 wystawców, ponad 800 autorów, 52 000 odwiedzających w tym 700 akredytowanych dziennikarzy i twórców treści internetowych – tak w danych statystycznych prezentuje się ostatnia edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, podczas których Instytut De Republica zaprezentował czytelnikom kilkadziesiąt sowich publikacji.

Największym zainteresowaniem, podobnie jak w Gdańsku, cieszyły się nasze monografie naukowe poświęcone historii. „Królewska gra. Szachy w historii i kulturze” pod redakcją naukową Dariusza Karczewskiego oraz „Fundusz Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego. Zamysł i realizacja” Mateusza Hübnera. Z chęcią sięgali państwo także po książki z serii Fontes Iuris Romani, czyli „Kodeks Justyniański” oraz Instytucje Justyniańskie”.

Licznie odwiedziliście nas zwłaszcza w niedzielę, kiedy to zorganizowaliśmy nasze spotkania autorskie, podczas których można było zdobyć książki z autografami. W trakcie spotkania z profesor Anną Tarwacką – autorką książki „Kancelaria Impossibilia na tropie” przekonaliśmy się, że prawo to rzeczywiście dziedzina, która może stać się obiektem zainteresowań także najmłodszych czytelników. Z kolei spotkanie z profesorem Bogdanem Szlachtą – autorem książki „Demokracja liberalna. Źródła, ustanowienie (?) i kres (?)” utwierdziło nas w przekonaniu, że wydawnictwa filozoficzne wciąż cieszą się popularnością i mają swoich wiernych czytelników.

Dziękujemy za liczną obecność i wiele godzin inspirujących dyskusji o książkach.